O nás

O nás

Sme dvaja skúsení hráči, ktorých nič len tak nezaskočí. Prišli sme ti porozprávať o našich zážitkoch z virtuálnych svetov, ktorých naozaj nebolo málo. Ponor sa s nami do digitálnych príbehov, ktorými ťa chceme motivovať - samozrejme k hraniu.

Šimon

Od malička ma ťahal šport, či už skutočný alebo virtuálny. Dodnes hra, ktorú hrávam je Fifa. Jedinú, ktorú som sa posledných 10 rokov nehral je Fifa 18. Ak mi čas dovolí snažím sa zúčastniť aj online turnajov alebo líg. V minulosti som hrával aj Nhlku aj Madden, ale tam pre mňa nepribúda nič nové a tak som ich odsunul na vedľajšiu koľaj.

Ak nehrám Fifu tak väčšinou hrávam nejaké “manažeris“ hry, ako to nazýva Marek. Mojimi prvými hrami boli RTSky – Age of Empires 2 a Starcraft. Age of Empires 2 je asi jediná hra, ktorú sme s Marekom obaja naozaj hrávali, ale v tom čase sme sa nepoznali, takže sme ju nehrávali spolu. Dnes je mojou obľúbenou hrou Planet ZOO, ktorá pre mňa predstavuje relax, kde si vypočujem hudbu a nemusím sa stresovať pod tlakom iných hráčov, pretože nerád hrávam hry s ostatnými. Všetci mi to kazia a ja neviem prehrávať tak sa akurát tak urazím, pohádam alebo to vypnem a pokazí mi to náladu. Ďalší môj obľúbený manažeris je Football Manager, ktorý ale hrávam raz za čas, pretože je to neskutočný žrút času. Medzi moje obľúbené hry patrí ešte World of Warcraft, Spore a CSM.

Marek

Oproti Šimonovi nemám veľmi rád hry, v ktorých treba veľa manažovať. Skôr sa prikláňam k akčnejším titulom, ktoré majú jednoduchú hrateľnosť, ale o to vyššiu obtiažnosť. Asi aj preto, že som o celých 10 rokov skúsenejší hráč, ma niektoré Áčkové hry svojou stupiditou a nereálnosťou umelej inteligencie urážajú.

Za tie roky som prešiel celou históriou a vývinom grafiky a hrateľnosti v hernom svete.

Vyrastal som na Nintende s hrami ako Super Mario a zopár staršími titulmi na ešte starších platformách ako Sharp, Commodore a Amiga. Na konci 90. rokov som presedlal na PC, kde som prvýkrát zažil poriadny multiplayer v hrách ako Red Alert, Blood, nestarnúci Age of Empires 2 a neskôr legendárny Counter-Strike, v ktorom som hral aj amatérsku ligu. Potom prišli prvé MMORPGčka ako Lineage 2 a World of Warcraft. Vtedy som pochopil, že single player hry mi veľa nehovoria a že potrebujem poriadnu akciu, kde sa môžem porovnávať s ostatnými. Neznamená to, že som odvtedy žiadnu single player hru nehral, naopak, mám za sebou takmer všetky legendárne pecky od čias Half-Life a občas si vyskúšam nejakú novinku. Dnes hrávam hlavne Warzone 2 a všetko, čo ma osloví na Steame.